У Ромнах громадські організації засудили «непатріотичні» феєрверки, та мер теж відповів «салютом»

Армія, Влада, Громада 11:03, 26.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Патріотично налаштовані громадські організації дорікнули місцевій владі за феєрверки, які вперше з 2014 року злетіли над Ромнами 1 червня у День захисту дітей.

На сесії Роменської міської ради зачитали звернення, в якому скаржаться на порушення адміністративних та моральних норм не тільки жителями Ромен, а й самою місцевою владою.

«З початку військових дій у нашій громаді з метою забезпечення стабільності та спокою громадян у місті у зв’язку з напруженою ситуацією по всій території України, а також враховуючи близькість державного кордону з РФ, у 2014 році було прийнято розпорядження міського голови про заборону використання піротехнічних засобів на території міста… Але найбільше обурює нехтування вказаною забороною з боку керівництва громади. Адже, починаючи з 1 червня цього року, на території Роменської територіальної громади організовують та проводять феєрверки та салюти на свята», – йдеться у повідомленні.

На думку заявників, феєрверки – це вияв неповаги до людей, які пройшли війну і, які й зараз захищають Батьківщину під час цих же свят. А також поганий приклад для виховання молоді, якій дають зрозуміти, що можна нехтувати законами та мораллю.

Тому просять з’ясувати, чому в громаді не виконується розпорядження про заборону використання піротехнічних засобів, встановити перелік, осіб причетних до проведення феєрверків на території громади. Зокрема, того, що був на День захисту дітей. Адже вказують, що під час обговорення в оргкомітеті плану святкування ніяких салютів не передбачалося. А по факту – вони були. Тому цікавляться, хто «одноосібно так вирішив».   А  ще цікавить джерело фінансування, спосіб використання коштів з відповідним документальним оформленням. І на майбутнє – вжити заходи щодо недопущення феєрверків у місті.

Під спільним зверненням  підписалися: голова громадської організації учасників АТО Роменщини, голова профспілки підприємців, керівник громадського формування Східна варта, голова ГО «Патріоти Роменщини», голова ініціативної групи підприємці-волонтери, голова Роменської міськрайонної ПП «Сила людей», голова Роменської міськрайонної ПП «Удар», в.о. голови Роменської організації ВО «Свобода» і голова громадської ради при міському голові.

Голова Роменської міської ради Олег Стогній пояснив, що вказане розпорядження втратило чинність.

«Щодо джерела фінансування, скажімо так – не з роменського бюджету. Я скажу свою думку, як солдата: життя продовжується. І на мою думку ситуація на сході не загострюється. Беру на себе відповідальність і я про це говорив громадським організаціям, які приходили на наради, висловлював свою думку стверджено. На депутатській погоджувальній раді ми підняли питання, щоб кожен висловив свою думку», – сказав мер.

І додав, що «Дай Бог, щоб вони були справжніми патріотами. Я це знову ж таки говорю, як солдат: я маю на це право, навіть не як міський голова… Я готовий розглядати такі звернення і готовий, щоб люди отримували задоволення від свята – люди самі цього хочуть».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору