У Ромнах ціни на послуги з обслуговування багатоквартирних будинків піднялися майже на 50%: люди – проти + ФОТО
Поділитися в
Копіювати посилання

Вчора, 22 лютого, на сесію Роменської міської ради прийшли обурені жителі Ромен, які обслуговуються у так званих колишніх ЖЕКах «Житло-Сервіс», «Марс» та «Наш дім». Люди проти необґрунтованого підвищення тарифів на послуги, які надають ці підприємства під новою назвою «управитель».
Мешканців цих будинків депутати пыдтримали, буде створено робочу групу з цього питання.
Як розповідає жителька триповерхівки по вулиці Гетьмана Мазепи Ніна Григорівна Мерабішвілі, раніше в ЖЕК вона платила за свою квартиру 137 гривень в місяць. А з приходом нового управителя – стало 210 гривень. Люди говорять, що платити такі кошти за послуги, які є тільки на папері, не згодні. Адже насправді – ні колишній ЖЕК, ні новий управитель в «обличчі» колишнього ЖЕКу, не виконують своїх зобов’язань, які прописані у договорі-кошторисі за послуги.
Як ЖЕК став управителем?
Оскільки згідно законодавства в Україні ЖЕКи перестали існувати, деякі роменці створили ОСББ. А ті, хто не створив – отримали свого нового управителя, яким виявився той же старий ЖЕК.
«Почалося з того, що Воротніков (ПП «Житло-Сервіс») приклеїв на під’їзді оголошення, що його каденція закінчилася і тепер все діє по-новому – його призначили управителем. Він пішов на конкурс і виграв, тобто ПП «Житло-Сервіс». Та всі ЖЕКи – виграли. Вони надали свою програму. З начальником ЖКГ РМР Оленою Гребенюк уклали договір, де його зобов’язали по новим послугам. Вони додали нові послуги – і за рахунок цього збільшився кошторис і відповідно – ціни на послуги. А, можливо, й підняли ціни на всі послуги», – говорить Ніна Василівна Мерабішвілі.
Збори мешканців, будинки яких обслуговує ПП “Житло-Сервіс”
Що входить в обов’язкові послуги від управителя?
Йдучи на конкурс, претенденти мали список обов’язкових послуг, які мають надавати мешканцям будинку. Тобто вони розуміли, що база їхнього підприємства має бути такою, щоб це «потягти»: спеціалісти, транспорт і т.д. Однак, коли жителі звертаються, зокрема до Воротнікова, щодо виконання тієї чи іншої послуги, він говорить, що в нього немає спеціалістів або грошей. Наприклад, ПП «Житло-Сервіс» має чистити дах від снігу і збивати бурульки. Але цього ніхто не робить, бо на підприємстві немає альпіністів.
До речі, послуги «розбили» на дві частини: технічну, тобто має приходити відповідний спеціаліст і оглядати те, що треба ремонтувати. І друга частина – поточний ремонт, на основі огляду спеціаліста: за умови і за потреби. Тобто, не залежно від того, чи приходив спеціаліст, чи ні, його послугу люди мають оплатити.
Обов’язковий перелік робіт-послуг, витрати на які включаються до складу на утримання будинку та прибудинкової території – ТЕХНІЧНА частина. У неї входить: технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, водопостачання, водовідведення, теплопостачання, постачання гарячої води, зливної каналізації (вода, що стікає з даху), газопостачання, обслуговування димових і вентиляційних каналів, поточний ремонт конструктивних елементів технічних пристроїв будинків та земель зовнішнього упорядження (це спортивні та дитячі майданчики), поточний ремонт внутрішньобудинкових систем.
Однак, за словами пані Ніни, ці послуги є тільки на паперах. Мешканці самотужки справляються з «бідами» у будинку. Як то кажуть, і оглядають, виконуючи технічну частину, і ремонтують – тобто виконують своїми коштами і силами другу частину кошторису управителя – поточний ремонт.
«Суходольський побачив, як люди самі закручували крани, дах не чиститься, жолоб від старості вже впав, дах такий, що видно зорі. На даху вентиляційні виходи всі в дірках – їх ніколи не перевіряли. Може статися щось погане в домі – йде газова копоть. У себе в квартирі я чищу сама, хоча це має робити спеціаліст. Точно так же ж прибирання прибудинкової території і території загального користування – це територія біля під’їзду: вони мають прибирати біля під’їзду, ремонтувати цоколь, дашки при вході. Та все це жителі роблять своїми силами і фінансами. І тепер ще добавили прибирання снігу, посипання сумішшю, травлю гризунів та комах. Вони склали договір із санстанцією. І все це поклали на плечі споживача. Щоб такого не було, треба просто своєчасно прибирати», – говорить вона.
До платіжок включена і послуга за освітлення прибудинкової території. Однак, у дворі Ніни Василівни стоїть стовп, на якому вже давно світло не працює. Крім того, за рік війни світло не вмикали навіть у під’їздах, бо світломаскування. Проте, у квитанції ця послуга внесена – люди вже сплатили за те, чого їм не надавали. І надалі будуть за це ж сплачувати.
Також у вимогах конкурсу було прописано, що має бути підвищення якості послуг та зниження їх вартості. А ще наявність позитивного досвіду роботи. Але на ділі – є тільки підвищення вартості послуг.
«Тут просто була монополія, а не конкурс, який навіть не зрозуміло, хто проводив. Ніхто не може дати відповіді на це питання. Чого було не провести конкурс між ЖЕКами? Чому Гребенюк не перевірила житловий фонд, який здавав ПП «Житло-Сервіс», працюючи в нашому будинку понад 20 років? Не було ні звіту по грошах, ні за послугами за ці роки… Житловий фонд добитий… І так по всьому місту… Мені не надали список наданих послуг у квитанції і тарифікацію на них: що зроблено, що не зроблено, а нарахували загальну ціну на послуги. Тобто тариф, який зазначено в конкурсі – 4,63 по нашому будинку. А було 3,07», – бідкається Ніна Василівна.
Сесія Роменської міської ради 22 лютого
Скільки новий управитель заробить на одному будинку у Ромнах?
Ніна Василівна підрахувала, скільки мешканці 34-х квартир її триповерхового будинку заплатять «Житло-Сервісу» за рік згідно виставленого кошторису. Загалом це – 85 000 гривень. У кошторисі прописані таці ціни: прибирання прибудинкової території – 8 000 грн, прибирання сходових клітин – 5182 грн, прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі – 450 грн, обслуговування димовентиляційних каналів – 5197 грн. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого/холодного водопостачання/водовідведення, централізованого опалення і зливної каналізації, система опалення. Вони мають робити огляд, а після цього – поточний ремонт цих труб. На огляд йде 892 грн в місяць, плюс 1713 за рік, а поточний ремонт, за потреби, – 1141 грн, а за рік – це 13 697 грн. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових електромереж та обладнання – 3846 грн, а поточний ремонт – 3733 грн. Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж – 3846 грн, ремонт вікон, спилювання дерев, ремонт майданчиків – майже 18 000 і т.д. І найголовніше – винагорода управителю – 3855 грн за рік.
– А порахуйте, скільки в нас будинків у місті? Є й 9-типоверхівки? Яка ж тоді сума «винагороди» випливе? – говорить пані Ніна.
Ще, як з’ясувалося, багато з пунктів, внесених у кошторис, який мають оплатити роменці, взагалі абсурдні. Наприклад, пані Ніна розповідає, що на сходових клітинах будинку прибирають люди з «біржі». Їхню роботу оплачують з суспільно-комунального кошторису, затвердженого Кабінетом Міністрів. Державні гроші передаються на громаду – і їх виплачують цим людям. Але ПП «Житло-Сервіс» включило до платіжок і роботу цих прибиральників. – То, куди ж підуть державні гроші? – питається Ніна Василівна.
Те ж саме і з газовим господарством.
«Ми проконсультувалися у газовому. Там взагалі сказали, що підписання договору ще тільки в проекті. А воно вже стоїть в кошторисі і в квитанції», – розповідає роменка.
Також через зміну тарифу люди не зможуть оформити субсидію на нові послуги. Бо її автоматично переглядають на початку опалювального сезону, а не серед зими.
І ще від такої тарифної політики страждають люди, які мають індивідуальне опалення. Доходить до того, що за опалення квартири люди платять 700 грн і за загальне користування, тобто батареї у коридорі та підвали, – теж 700 грн.
Після того, як у грудні минулого року виконком РМР затвердив нові ціни на послуги з обслуговування багатоквартирних будинків, люди зверталися до голови Роменської міської ради Олега Стогнія. Але нічого не вирішилося. Тому прийшли до депутатів на сесію.
«Ми хочемо платити за старими цінами, бо новий тариф – не обґрунтований, кошторис треба перераховувати. Навіть за старим тарифом ЖЕК не виконував ті послуги, за які ми платили. То чому ми маємо плати знову ні за що – тільки вдвічі більше? Якщо треба, ми з цим питанням дійдемо і до Офісу Президента, і на телебачення», – завершує Ніна Василівна.
Жінка також зазначила, що можна було б створити ОСББ. Але спочатку нехай колишній ЖЕК і нинішній управитель відзвітує, що робилося у нашому будинку, в якому він стані, і, куди пішли гроші, які ми платили в ЖЕК понад 20 років…
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: