У Ромнах вперше запалили ханукальний світильник

Громада, Дата 15:04, 4.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

У центрі Ромен біля Альтанки місцева єврейська спільнота почала святкування Хануки. Цього року вперше за 80 років в місті запалили ханукальний світильник. Щоб побачити, як запалюють мінору, зібралося близько 30 чоловік.

Як говорить керівниця Роменсько-єврейської общини Майя Феденко, не думала, що збереться аж скільки людей. Бо, чомусь, у Ромнах люди бояться зізнаватися, що вони євреї і відкрито про це говорити.

Жінка каже, що раніше ніхто цим не займався, а останні півтора року, коли вийшла на пенсію, вона почала відновлювати підтвердження нації євреїв в Ромнах. І нагадує, що Ромни – це єврейське місто, мало хто про це знає, через те, що євреїв знищували.

«Ромни – це маленький Єрусалим: у нас була єврейська школа – нині це школа Роменська школа №4 ім. Героя України Т. Маркус, було 9 синагог», – говорить Майя Феденко.

Щоб відсвяткувати Хануку – свято світла і добра, у Ромнах, святий вогонь привезли міцва-автомобілем аж з Нью-Йорка. Його запалили на п’ятий день свята. Якщо у Сумах ханукальний світильник будуть запалювати щодня протягом 8-ми днів, то в Ромнах це зробили одноразово. Але й це, за словами пані Майї, велике досягнення. Це знак того, що наша община у місті є, що нас помітили навіть за кордоном – там, де єврейські общини великі і не бояться заявляти про себе.

Майя Феденко розповідає, що вдома вона щовечора запалює свічки протягом 8-ми днів, починаючи з 28-го листопада. Також пече пончики з повидлом та драники.

Жінка додає, що велику підтримку єврейській общині у Ромнах надав голова Роменської міської ради Олег Стогній. Він перший мер, який зустрівся з равіном Сумської синагоги Ехієлом Левітанські та равіном єврейської громади Лондона. І перший, хто підтримав нашу общину у прагненні заявити про себе тут на місці – у Ромнах.

Також волонтери Роменсько-єврейської общини намагаються і в свою чергу робити добро для громади: в’язали пледи для реабілітаційного центру та  висадили туї біля школи №4.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору