У Сумах погасили нову марку “Вільні. Незламні. Непереможні”

Суспільство 15:02, 25.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

“Вільні. Незламні. Непереможні” – така названа чергової марки “Укрпошти”, поява якої приурочена до Дня Незалежності. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну це вже п’ята тематична марка.

Спецпогашення поштового блока “Вільні. Незламні. Непереможні” у Сумах відбулося просто неба. За словами директора Сумської філії “Укрпошти” В`ячеслава Маринича, виготовлення марки було заплановано два тижні тому на замовлення Офісу Президента.

У Сумах погасили нову марку "Вільні. Незламні. Непереможні"

За цей час зробили її модель, затвердили та впровадили. “І вже сьогодні робимо спецпогашення. Найголовніше наше вміння – зосередитися й досягти результатів у найкоротші терміни. Ми спочатку впроваджуємо деякі обмеження. Сьогодні марка є у всіх відділеннях міста Суми й Сумської області, з восьмої ранку. Кожна людина має право придбати 10 блоків такої марки. Це протягом чотирьох днів. Потім обмеження будуть зняті”, – розповів директор “Укрпошти”.

У Сумах погасили нову марку "Вільні. Незламні. Непереможні"

Блок виконано у графічному стилі. Центральний його об’єкт – поштова марка з образом українського захисника. Вона оформлена в кольорах національного прапора України. Ілюстрації блока виконані як чорно-біла хроніка з окремими кольоровими акцентами.

У Сумах погасили нову марку "Вільні. Незламні. Непереможні"

Блок складається з однієї марки і 6 художніх малюнків, які символізують кожен місяць нашого спротиву, боротьби за незалежність. На малюнку зображена жінка на зруйнованій багатоповерхівці; мати, яка з дитиною ховається від ракетного обстрілу; Маріупольський драматичний театр із написом “Діти”; дівчинка, яка стоїть перед зруйнованими автівками; Святогірська лавра, яку постійно обстрілюють. Також на марці зображені залишені речі, залишений дитячий візочок під час евакуації.

У Сумах погасили нову марку "Вільні. Незламні. Непереможні"

Автор цієї серії – дизайнер із Краматорська Антон Хрупін. Спецпогашення блока “Вільні. Незламні. Непереможні” у Сумах здійснювали директор Сумської філії “Укрпошти”, голова обласної ради та голова обласної військової адміністрації. “Я б сюди ще додав сумчан. Але насправді всі українці взяли за приклад незламні й непереможні Суми, Сумщину, та з перших годин вторгнення ми тут зустрічали ворога, бо мали зустрічати ворога. Сьогодні ми є взірцем для всього світу”, – сказав голова ОВА Дмитро Живицький.

Цей маркований блок вийшов накладом один мільйон примірників. “Вже люди телефонують і запитують, як і де її можна придбати, скільки вона буде коштувати. Ця марка уособлює всіх нас – українців, хоч нас спіткала така страшна біда, як війна, але ми однаково лишаємося сильними, вільними, непереможними, незалежними і такими ми й залишимося”, – розповіла фахівчиня відділу поштових послуг Ірина Муха.

Серед містян, які прийшли на погашення цього блока, є ті, що вже мають перші чотири філателістичні знаки. “Я поштовик, тому в мене є всі марки не тільки цієї серії. І я їх збираю з того часу, як прийшла на пошту, це з 1995 року. У мене дуже велика колекція, але ці марки, які зараз, мають певну таку тяжку долю, ценз, але це так потрібно сьогодні. Це як підтримка для нашої перемоги. Кожна марка – це крок до перемоги”, – розповіла голова обласної ради професійних спілок Тетяна Євдокимова.

Це не просто знак поштової плати, а документ нашого часу, свідчення тої новітньої історії учасниками, якої ми всі є, переконаний директор краєзнавчого музею Сум Владислав Терентьєв. “Випуск, який презентовано сьогодні, упевнений, що він розійдеться багатьма країнами світу й буде хронікою, відтворенням у графіці тих сторінок життя, спротиву, боротьби, які ми з вами спостерігаємо і, безумовно, є її учасниками”, – сказав чоловік.

Вартість цього блока – 60 гривень. Його можна придбати як у відділеннях, так і в офіційному онлайн-магазині “Укрпошти”.

suspilne.media

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору