В етнокалендарі, який видали у Сумах, представлені головні убори Роменщини + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Управлінням культури Сумської обласної державної адміністрації у співпраці з Сумським обласним науково-методичним центром культури і мистецтв, Сумським обласним краєзнавчим музеєм, Ямпільським краєзнавчим музеєм підготовлено Етнокалендар/Etnocalendar «Жінки Сумщини – краса України»/WOMEN OF SUMY REGION –BEAUTY OF UKRAINE, що популяризує дівочі та жіночі головні убори сумського краю.

Репліки весільних віночків відтворено Анною Гариленко (Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв) за світлинами музейних, приватних колекцій, родинних архівів та за збереженими фрагментами автентичних віночків.

Серед світлин з різних регіонів Сумщини є і «Роменська княгиня», липоводолинська «княгиня з Кімлички», і «Недригайлівська княгиня», і «Хмелівська княгиня», і «Молодиця з Роменщини», і «Молодиця з Недригайлівщини».

Хустки — жіночний аксесуар, що є символом багатовікових традицій українського народу, підготовлено для проєкту Оленою Тахтай (Ямпільський краєзнавчий музей).

Видання зроблено креативно, з найкращими ідеями, з етнографічними матеріалами музеїв Сумщини.

У ролі фотомоделей – жительки Сумщини: Анна Кульоміна, Віта Зубко, Вікторія Чиж, Софія Лукаш, Марина Залевська, Лариса Дудченко, Поліна Дремова, Яна Корабельська, Дарина Осадча, Валерія Шапаренко, Маргарита Мельник, Марина Велітченко.

Видання реалізовано у партнерстві з ФОП Щербина І.В.

Фотохудожник проєкту – Ніна Андрієнко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору