В ОВА обговорили проведення заходів до 90-х роковин Голодомору

Суспільство 15:03, 5.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Т.в.о. голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО взяв участь в онлайн-засіданні Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні

За його словами, під час обговорення намітили плани заходів та обговорили основні аспекти підготовчої роботи. Зокрема, на державному рівні відбудеться міжнародний форум за участю країн-партнерів, які визнали Голодомор геноцидом українського народу. Наразі це вже понад 30 держав світу.

До пам’ятної дати планується завершити будівництво Національного музею Голодомору-геноциду, яке призупинили через повномасштабне вторгнення, і підготувати відповідну експозицію.

На Сумщині, окрім інших заходів, плануємо перевидати знамениту книгу нашого земляка Миколи Бондаренка про Голодомор «Україна – 1933. Кулінарна книга. Пам’ять людська».

У ній зібрані свідчення очевидців з Буринського району нашої області, проілюстровані унікальними ліноритами автора. На них зображені страшні «рецепти» приготування їжі з горобців, кішок, собак, гусіні тощо. Всього того, чим харчувались люди, щоби вижити.

«Нашу пропозицію підтримав Кабмін. Книга вже видавалась двічі (у 2008 і 2019 роках) і кожного разу наклад не міг задовольнити потребу. У праці Миколи Бондаренка сконцентрований весь біль і трагедія українського народу, який вмирав через імперські амбіції росії. Маємо пам’ятати про це завжди і особливо зараз, коли північний «сусід» знову намагається знищити нашу націю», – зазначив Тарас Савченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору