В Україні “зникла” третина гумдопомоги, що надходила начебто на адресу військових
Поділитися в
Копіювати посилання
Із початку року з 9 тисяч перевірених фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу військових, у понад 3 тисячах випадків не підтверджено її надходження до військових частин.
Про це повідомили у Держмитслужбі за результатами спільних перевірок з Міністерством оборони.
“Протягом 9 місяців 2023 року за результатами спільних заходів перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин. Встановлено більш ніж 3 тис. випадків не підтвердження її надходження до військових частин”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що такі факти вдалося виявити завдяки запровадженому механізму спільного контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Він надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.
Наразі митники направили до правоохоронних органів 387 повідомлень про факти, що вказують на ознаки злочину. Також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.
Як нагадали у Митній службі, ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги є порушенням чинного законодавства і передбачає настання відповідальності.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: