Як не стати жертвою шахраїв: застереження та поради від кіберполіцейських Сумщини

Поліція 12:07, 10.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

З кожним роком актуальність боротьби з Інтернет-шахрайством зростає. Примітно, що потрапляють у сіті зловмисників не тільки новачки, але і досвідчені користувачі. Поліцейські нагадують про основні схеми, які використовують шахраї, та що робити, щоб не стати їх жертвою.

На сьогоднішній день найбільш розповсюдженими є Інтернет-шахрайства під виглядом купівлі-продажу товарів, збір грошових коштів під виглядом волонтерської діяльності, шахрайства під виглядом збору коштів для звільнення військовополонених, або лікування поранених, шахрайства з використанням фішингових посилань, а також надсилання повідомлень про, нібито, заблокування картки.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв перш за все:

– будьте обачними та уважними в процесі спілкування з невідомими особами по телефону та в мережі Інтернет;

– не повідомляйте нікому сумнівні коди авторизації, які надходять у вигляді СМС повідомлень;

– пам’ятайте, що співробітники банків та інших установ ніколи не запитують СVV – код банківської картки, ПІН-код картки, термін дії картки, суму поповнення та зняття грошових коштів з карткових рахунків;

– у випадках купівлі товарів не перераховуйте передоплату за товар;

– не переходьте за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту та у вигляді СМС повідомлень, в месенджерах чи знайдених безпосередньо в мережі інтернет, адже в такий спосіб можна як втратити особисті дані так і підхопити банальний вірус, який приведе до порушення роботи ваших пристроїв чи інших негативних наслідків.

Відділ комунікації поліції Сумської області

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору