Як змінився розмір аліментів на дітей з 1 липня

Діти, Закон 15:09, 2.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

З 1 липня збільшилися розміри соціальної допомоги, виплат, зокрема, й аліментів на дітей. Це стосується й виплат, які утримуються з одного із батьків за рішенням суду.

З 1.07.2022 зросли розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення. Зокрема, для дітей віком до 6 років він тепер становить 2201 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2744 грн.

Відповідно до Сімейного кодексу мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів з 1.07.2022 становить:

для дітей віком до 6 років — 1100,50 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років — 1372,00 грн.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Зокрема, у рішенні суд може прямо зазначити, що розмір щомісячних виплат має становити не менше прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, але батьки завжди можуть домовитися про виплату більшої суми, передбачивши це в договорі.

Закон і Бізнес

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору