Які інвестиції вдалося залучити до Роменської громади

Влада, Громада 12:02, 13.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Залучення додаткових джерел фінансування – шлях до успішного розвитку громади. На конкурсний відбір державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) 2021 року було подано 4 інвестиційні проєкти, йдеться у звіті голови Роменської міської ради Олега Стогнія.

  1. Капітальний ремонт ЗОШ № 7 – загальною вартістю 42,1 млн. грн., співфінансування громади  – 1,5 млн. грн.
  2. Капітальний ремонт будівлі «дитячої поліклініки» по вул. Горького, 99 – загальна вартість 8,8 млн. грн., співфінансування 880,0 тис. грн. До речі, цей проєкт у зкоригованих цінах (10,3 млн.грн.) також подано на конкурс ДФРР – 2022 та конкурс муніципального партнерства програми «ULEAD з Європою».
  3. Придбання мобільного офісу Центру надання адмінпослуг для обслуговування мешканців сільських територій – 3,4 млн. грн, співфінансування – 350,0 тис. грн
  4. Будівництво очисних споруд с. Біловод – 6,4 млн. грн, співфінансування 637 тис. грн

Два проєкти перемогли і реалізовувались: перехідний проект з капремонту ЗОШ №7 та будівництво очисних споруд в селі Біловод.

Для  участі  в  конкурсному відборі ДФРР – 2022, крім дитячої поліклініки, подано проєкт з реконструкції спорткомплексу ім. Окіпного –  85,0 млн. грн (співфінансування з бюджету громади – 8,5 млн.грн.).

У конкурсі муніципального партнерства «ULEAD з Європою» проєкт капремонту дитячої поліклініки усіпшно пройшов 3 етапи відбору, вийшов у фінал та презентований донорам з Європи (по Україні пройшло тільки 32 з майже 300 проєктів).

У співпраці з органами влади вищого рівня залучено кошти субвенції з державного бюджету на:

– проведення якісного інтернету в сільській місцевості – 2,5 млн. грн

– будівництво водопровідних мереж в селі Кашпури – 550 тис. грн.

– обладнання для реабілітації дітей  з інвалідністю – 299,5 тис. грн

– обладнання для Центру надання адмінпослуг (робоча станція для видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів) – 264,0 тис. грн

– створення спеціалізованої служби для осіб постраждалих від насильства – 250,9 тис. грн, тощо.

Подано 7 заявок на конкурс мікрогрантів Благодійного фонду «МХП – ГРОМАДІ», з них перемогли 6 проєктів:

– Придбання електрокардіографа ЮКАРД-100 для Пустовійтівської амбулаторії

– Придбання костюмів та інструментів аматорському колективу «Посульські козаки»

– Облаштування дитячого майданчика у Великих Бубнах

– Встановлення спортивного майданчика в селі Овлаші

– Облаштування тренажерної зали в селі Гаврилівка

-Встановлення паркану та камер відеоспостереження в Пустовійтівській школі («Безпечний заклад освіти»)

Сума залучених коштів – більше 318,0 тис. грн.

У співпраці з експертами Асоціації міст України громада успішно пройшла конкурсний відбір програми «U-LEAD з Європою», підготовлено проєкт у сфері поводження з відходами (вартість більше 30 млн. грн.) та підписано договір про співробітництво з суміжними громадами: Липоводолинською, Хмелівською, Коровинською, Андріяшівською. Проєктом передбачено  встановлення сміттєсортувальної лінії, закупівлю спецтехніки та контейнерів для роздільного збору сміття.

Подано заявки на конкурс грантів Уряду Японії – програму Кусаноне по:

– капітальному ремонту ЗОШ № 5 – 1,9 млн. грн

– придбанню діагностичного обладнання для Центру первинної медико-санітарної допомоги – 1,8 млн. грн

та інші конкурси, зокрема:

– Міжнародної організації з міграції (МОМ) – на будівництво водопровідних мереж в селі Кашпури

– Проєкту енергетичної безпеки – на Модернізацію системи теплопостачання міста

– «Наша громада», організований телеканалами ICTV та СТБ – на створення туристичного маршруту «Шлях кошового отамана» в селі Пустовійтівка

– школи урбаністики (м. Київ) та програми «ULEAD з Європою» –  заявки на облаштування скейт-парку (роллердрому) на території міського парку

– посольства Фінляндії – щодо роздільного збору сміття

– проєкту PROSTO – з розвитку адмінпослуг в громаді, тощо.

Спеціалісти управління економіки взяли участь у більше десяти безкоштовних тренінгах з питань розробки стратегій, підготовки проєктів та управління ними.

До роботи із залучення інвестицій, участі у вебінарах, онлайн-дискусіях і конкурсах активно долучаються різні служби і відділи. Зокрема, освітяни взяли участь у конкурсах на визначення кращих педагогів, підвищення енергоефективності будівель шкіл та створення осередку ІТ – освіти (заявка МАН перемогла). Заклади культури взяли участь в конкурсах Українського культурного фонду, Британської ради Європи, Фундації Дарини Жолдак та ін; бібліотеки потрапили у число переможців на отримання книг для дітей та молоді, приймали представників Посольства Латвії, проводили безкоштовні навчання та тренінги.

Крім програм і проєктів, у рамках соціальних угод залучаються кошти матеріальної допомоги представників агробізнесу на співфінансування робіт з ремонту доріг та благоустрою на сільських територіях.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору