За кошти обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища на Сумщині планують реалізувати ряд важливих проектів

Влада, Екологія 12:06, 8.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Під час засідання комісії з відбору проектів природоохоронних заходів для фінансування за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища члени комісії підтримали фінансування ряду важливих ініціатив.

Серед них – проведення комплексу робіт з утилізації ламп розжарювання, отриманих АТ «Укрпошта» від населення у рамках реалізації експериментального проекту заміни старих лампочок на нові енергозберігаючі.

«Як ми і прогнозували, проект продовжується, в область надійшло додатково ще 364 тисячі LED-ламп, обмін триває. На утилізацію першої партії кошти вже виділені, роботи проведені. Наразі є потреба у додатковому фінансуванні для утилізації решти ламп, як того вимагає природоохоронне законодавство», – зазначила заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО.

Ще один напрямок стосується вивезення й утилізації непридатних до використання та заборонених пестицидів. Напередодні було проведено обговорення з громадами, актуалізовано дані щодо наявних на територіях пестицидів, зібрано пропозиції щодо співфінансування. Кошти передбачені, зокрема, для вивезення та безпечної утилізації пестицидів з території Верхньосироватської, Нижньосироватської, Лебединьскої та Путивльської рад на умовах співфінансування.

Серед інших проектів – реконструкція очисних споруд у Старому Селі Сумського району, що передбачає реконструкцію каналізаційної насосної станції із встановленням очистки стічних вод також на умовах співфінансування із громадою. А також розробка земельної документації зі встановлення меж для об’єктів територій природно-заповідного фонду.

Як підкреслила Олена Бойко, збереження довкілля завжди потребувало особливої уваги та ресурсів. Війна і злочинні дії ворога сьогодні в рази збільшують ризики та завдають шкоди нашій екології. Тож підтримка даних проектів є важливою складовою охорони навколишнього середовища.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору