Заручники ситуації: директори роменських шкіл з власної кишені платять штрафи за порушення пожежної безпеки

Влада, Діти, Освіта 14:13, 24.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Улітку, коли школярі пішли на канікули, до навчальних закладів Роменської громади з перевірками нагрянули співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій. Перевіряють пожежну безпеку шкіл. Як виявилося, освітні заклади громади мають багато порушень, які треба усунути до нового навчального року. Та для цього потрібні немалі кошти.

Вчора, 23 червня, на сесії Роменської міської ради депутат і директор Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Вікторія Зеленська розповіла, що на деяких директорів вже склали протоколи за порушення пожежної безпеки в школі. А решту – те ж саме чекає найближчим часом.

«Зараз ми маємо заплатити 1700 грн штрафу зі своєї кишені, наступна перевірка – 3400 грн і закриття закладу. І таке відбувається роками, ми, директори шкіл, стали заручниками ситуації. Роками платимо штрафи, але ж це не вихід. Бо проблему треба усувати, бо це безпека наших дітей: їхнє здоровся і життя», – звернулася з депутатським запитом Вікторія Зеленська.

Тому вона просить закласти гроші в бюджет для забезпечення пожежної безпеки в роменських школах до початку нового навчального року. Інакше – 1 вересня заклади освіти можуть не відкритися.

Треба, щоб в школах спеціалісти обладнали приміщення системами протипожежного захисту. Також – захистити будівлі від прямих попадань блискавки та зробити «заземлення», у коридорах зробити евакуаційне освітлення, а дерев’яні горища обробити вогнезахисною сумішшю. Також у закладах мають бути пожежні рукави, крани та вогнегасники.

Голова Роменської міської ради Олег Стогній пообіцяв, що будуть шукати кошти, щоб вже в наступному навчальному році діти прийшли в школи, де з пожежною безпекою все в нормі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору