Жителі Роменської ОТГ можуть долучитися до обговорення проєкту будівництва заводу з переробки сміття

Інвестиції 18:33, 18.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Як ми повідомляли, з’явилися інвестори, які хочуть будувати на території Роменської ОТГ завод з переробки відходів.

Це ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі». Вчора, 18 березня, прес-секретар компанії Марія Бойко оприлюднила дедальну інформацію щодо проєкту для громадського обговорення. Там детально розписано, які відходи може переробляти завод, скільки передбачає цехів, і які плюси від цього будівництва Роменській ОТГ.

Кожен житель громади може долучитися до обговорення цього проєкту.

Текст повідомлення наводимо повністю:

«Шановні мешканці Роменської міської територіальної громади!

Готуючись до обговорення інвестиційної пропозиції по рішенню про будівництву заводу з переробки відходів територіальної громади керівництво й експерти ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» вирішили завчасно оприлюднити детальну інформацію щодо проєкту.

Отже, ми команда з управління проектами в сфері альтернативної енергетики, які мають в своєму активі понад 20 років досвіду на ринку енергетики і понад 200 завершених проектів в сфері альтернативної та традиційної енергетики.

У Роменській міській територіальній громаді наша пропозиція передбачає використання технології, яка не є новою, бо пройшла довготривалу еволюцію на німецькому енергетичному ринку.

Завод приймає й переробляє весь обсяг відходів громади, в т.ч. відходи, що біологічно розкладаються, а саме:

– харчові та кулінарні відходи, що утворюються в домоволодіннях, на підприємствах громадського харчування, роздрібної торгівлі та переробки харчових продуктів;

– папір (газети, журнали, пакувальні матеріали), деревина, текстиль, шкіра;

– активний мул очисних споруд побутових і промислових стічних вод;

– садові й паркові відходи (опале листя, суха або скошена трава, стовбури, коріння і пні старих дерев, старі чагарники, насіння, шишки, хвоя, дерен, знятий у процесі ландшафтних робіт);

– с/г відходи рослинництва і тваринництва (стебла, листя, коріння і лушпиння, гній худоби, свиней, коней, послід пташиний, інше);

– відходи лісової й деревообробної промисловості.

Для збирання відходів заводом буде закуплено відповідні контейнери для встановлення на території громади і техніка (цистерни й сміттєвози) для збору й транспортування відходів на сортувальну лінію заводу.

Завод складається з трьох цехів:

– комплекс з приймання, сортування і підготовки відходів, що розкладаються;

– біогазову електричну станцію;

– цех з виробництва органічних добрив.

Базове підприємство такого типу успішно діє в м.Бад-Кестріц (Німеччина), там пройде навчання весь персонал заводу.

Готовою продукцією заводу будуть:

– теплова енергія;

– електрична енергія;

– органічні добрива;

– вторинна сировина.

Біологічна частина відходів йде на переробку (біомаса дезінфікується, щоб запобігти можливим виникненням патогенів), а відсортоване скло й метал відправляються на вторинну переробку.

Тверді рештки (будівельне сміття, бетон, цегла, гравій) подрібнюються й можуть використовуватися, як підсипка при ремонтуванні дорожнього покриття.

Пластик і поліетилен відбирається, подрібнюється, пресується й у такому вигляді в контейнерах чекає на періодичну подальшу переробку на окремий вид палива, який готова купувати німецька сторона. Але можливих видів використання є декілька, скажімо, є технологія, де розплавлений пластик додають до бетону при виробництві бруківки, що робить її в рази міцнішою й подовжує строк використання покриття.

Утворені у визначених приміщеннях запахи очищаються хімічним, а далі біологічним способом. Комплекс має три установки біофільтрації.

Залишок бродіння з біогазової установки через ультрафільтрацію й вакуумний випаровувач набуває вигляду концентрату твердого органічного добрива.

На заводі також буде встановлена лінія для миття контейнерів.

Запроваджена термічна дезінфекція біомаси.

ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ПАРАМЕТРИ:

– потреба у біомасі – 26,5 т на добу;

– встановлена електрична потужність 1,5 МВт на годину;

– побічна теплова потужність 1,72 Гкал на годину (можна поряд створити тепличне господарство або риборозвідник);

– річне виробництво органічних добрив 4016 т.

Для забезпечення стабільності роботи біогазової станції (переважно в осінньо-зимовий період) буде додаватися інша рослинна біомаса (силос, біоенергетичні культури).

Частка участі громади у проекті 30% (окупність проекту 4 роки) = дохід громади від діяльності заводу складе близько 15 млн. грн. щороку.

ЗЕМЛЮ під будівництво заводу територіальна ГРОМАДА НЕ ПРОДАЄ, а лише передає в довгострокову оренду, дохід від якої також залишається в місцевому бюджеті.

Спільна управляюча компанія буде зареєстрована у Ромнах, тому значна частина податків також поповнять місцевий бюджет.

Технологія цього комплексу розроблялася Німеччиною для внутрішнього енергетичного ринку з урахуванням дотримання усіх максимально жорстких екологічних норм. В стічних водах заводу без доочищення можна розводити рибу, а в повітрі не буде відчуватися сторонніх запахів.

Натомість нині сміття з полігону забруднює ґрунтові води, які потрапляють до криниць. Пластик і особливо поліетилен розноситься вітром по околицях. Проблему утилізації потрібно якісно й невідкладно вирішувати.

Ми віримо в те, що з втіленням нашого спільного з Роменською міською територіальної громадою проекту, робимо перший крок до енергетичної незалежності і успішного соціально-економічного розвитку.

На додаткові питання готові дати відповідь експерти ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі».

Дякуємо за увагу».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору