Черговий скандал в Роменській ЦРЛ: за безкоштовні послуги з пацієнтки знову взяли гроші

 Поділитися

Поділитися в

У квітні під час проходження УЗД молочних залоз за електронним направленням сімейного лікаря у Роменській ЦРЛ жительці Ромен довелося оплати цю послугу зі своєї кишені. Хоча, згідно договору лікарні та НЦЗУ, вона має надаватися безкоштовно. Оскільки передбачена програмою медичних гарантій, тобто – оплачується з держбюджету.

«В УЗД-кабінеті просять оплату за послугу… яку вже лікарні оплачує держава! Тобто вкотре підтверджено, що наше нібито некомерційне комунальне підприємство Роменська ЦРЛ таки добре вміє заробляти, бо за одну й ту саму послугу отримує подвійну (!) оплату», – пише на своїй сторінці у Фейсбук Юлія Осадча.

Отож, пані Осадча зазначає, що відразу в УЗД-кабінеті медсестра повідомила, що вона має сплатити 150 грн. Коли ж дівчина захотіла розрахуватися через термінал, за платіжними реквізитами, ціна послуги зросла вже до 205 грн. Сплативши послугу, пані Юлія все-таки вирішила розібратися у цій ситуації і звернулася на гарячу лінію НСЗУ за номером 1677. У кінці травня вона отримала офіційну відповідь від НСЗУ щодо цього випадку в Роменській ЦРЛ із візою т. в. о. голови Андрія Віленського.

«Інструментальні дослідження, у тому числі, УЗД і доплерографія при наявності відповідного обладнання в лікарні, передбачені державною програмою медичних гарантій. Лікарня надає ці послуги на підставі направлення від сімейного чи профільного лікаря. У Роменської ЦРЛ і НСЗУ є відповідний договір на надання таких медичних послуг. НСЗУ оплачує надані медичні послуги згідно з тарифами та коригуваннями. І головне – вимагати та отримувати оплату від пацієнтів або їх представників за такі медичні послуги ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! А мені Роменська ЦРЛ має повернути сплачені за УЗД кошти», – пише пані Осадча.

Відтак, після розмови із заступником головного лікаря з поліклінічної роботи Роменської ЦРЛ, гроші за «безкоштовне» УЗД повернули.

Аби з’ясувати, чому такий випадок знову стався в Роменській ЦРЛ, ми зателефонували до прийомної головного лікаря Роменської ЦРЛ Валентини Гунькової. Проте, коментарів не отримали – на 4 телефонних дзвінки звучала відповідь секретаря: «Вона зайнята…», «У неї люди…», «Вона вийшла на територію…».

Нагадаємо, що це вже другий випадок, коли в цьому закладі за безкоштовні послуги з пацієнтів беруть гроші. У березні цього року до НЦЗУ був змушений звертатися Володимир Даценко, який оплатив безкоштовні послуги рентген-знімку. Тоді НЦЗУ теж зобов’язала лікарню повернути гроші пацієнту. У відповідь Роменська ЦРЛ звинуватила у цьому «непорозумінні» сімейних лікарів. Мовляв, ті видавали  “неправильні” направлення на проходження медичного обстеження.

Фото листа від НСЗУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору