Петриківський дизайн уродженця Роменщини Олександра Опарія використають на стаканчиках для кави + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

У 55-ти країнах світу, де є найбільша міжнародна мережа кафе швидкого обслуговування американської фірми Starbucks Corporation, будуть пити каву з такого гарного посуду.

На деяких ємностях – яскраві квіти нашого земляка Олександра Опарія, повідомляють на сторінці Роменського краєзнавчого музею.

Нагадаємо, Олександр Опарій – народився 20 червня 1973 року в с. Перехрестівка.   У 2001 році закінчив Миргородський державний керамічний технікум імені М. В. Гоголя, відділ художньої кераміки.

Працював художником на Городницькому порцеляновому заводі в Житомирській області. До мистецтва художньої кераміки Олександра Опарія залучив головний художник майолікового заводу у м. Василькові Сергій Михайлович Денисенко. У 2008 р. закінчив Львівську національну академію мистецтв, кафедру художнього текстилю (ОКР «магістр»). Працює на кафедрі з 2008 року, викладач.

У 2011 році закінчив навчання в аспірантурі Львівської національної академії мистецтв. Учасник низки науково-творчих конференцій. Член спілки народних майстрів Сумської області.

Олександр Опарій малював з дитинства. Вперше зацікавився петриківським розписом у шкільному віці. Самотужки вчився малювати техніки петриківського розпису, способам виготовлення пензля, різновидам фарб по книзі Пелагеї Глущенко «Прикрась свій дім» видавництва «Техніка». Це стало певним путівником у мистецтві створення петриківських візерунків.

Бере участь у ярмарках народних майстрів з 1996 року. Учасник багатьох загальних та персональних виставок. У творчому доробку митця обласні, всеукраїнські та міжнародні виставки: в Сумах, Миргороді, Ромнах, Самборі, Червонограді, Харкові, Києві, Полтаві, Ізяславі, Львові, Івано-Франківську, Відні.

Автор розпису сервізів «Зима Полісся», «Вечірні сутінки», «Рожевий мак», «Багряні квіти», декоративного тарелю «Святодухівський собор”, міні-гобелену «Пахощі літа». Захоплюється роботами майстрів петриківського розпису — Галини Павленко-Черниченко, Віри Клименко-Жукової, Надії Білокінь, Ярини Пилипенко, Василя Соколенка, Володимира Глущенка. Одне з чільних місць в його творчості займає писанкарство. 30 років присвятив себе петриківському розпису на яєчній темпері. Художник працює у Львівській академії мистецтв на кафедрі художнього текстилю.

Працює в галузях: гладкий гобелен, ремізне ткацтво, гарячий батік, вільний розпис на тканині, друк на тканині, контактне фарбування тканин, медіум-принт. Займається розписом порцеляни та писанкарством. Колекціонує народний одяг Середньої Наддніпрянщини.

Цієї осені роботи Олександра Опарія презентувалися у Національному артцентрі в Токіо в рамках 105-ї експозиції Всеяпонської асоціації митців NIKA.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору