Половина пенсіонерів Сумщини отримають підвищені пенсії

 Поділитися

Поділитися в

Пенсійний фонд Сумщини провів плановий перерахунок пенсій у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність, – повідомляє Суспільне.

У липні майже половині пенсіонерів області підвищать пенсії в середньому на 34 гривні.

З 1 липня мінімальна пенсія в Україні зросла на 93 гривні. Відповідно підвищилися пенсії для різних категорій громадян.

“Середній розмір підвищення — 34 гривні 24 копійки, але, звичайно, підвищення буде в кожного своє, мінімально від 1 гривні і до 930 гривень. На 930 гривень у нас зросте максимальний розмір пенсії, який складає 10 прожиткових мінімумів для людей, які втратили працездатність, тобто 20 тисяч 270 гривень. Це категорія тих людей, які мають великий коефіцієнт заробітної плати, це коефіцієнт 5,6. Такі пенсіонери на обліку є і вони також отримають підвищення “, — каже заступниця начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Сумській області Альона Заставенко.

Вона говорить, що в першу чергу підвищені мінімальні виплати для учасників бойових дій та людей, які отримали інвалідність внаслідок війни, розмір підвищення залежатиме від групи інвалідності. Також зросли деякі види доплат, зокрема, членам сімей військовослужбовців, почесним донорам, доплати за понаднормативний стаж.

“За кожен рік — понад 30 років для жінок, 35 — для чоловіків відповідно до законодавства виплачується 10% від величини прожиткового мінімуму. Зараз це буде 20 гривень 27 копійочок”, — говорить Альона Заставенко.

За її словами, у липні підвищені пенсії отримають 146 тисяч пенсіонерів Сумщини, це 46% від загальної кількості. Наступний плановий перерахунок, пов’язаний з підвищенням прожиткового мінімуму, відбудеться у грудні 2022 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору