Реформа Укрпошти: як пересувні відділення працюватимуть на селі

 Поділитися

Поділитися в

Як повідомив директор Сумської філії АТ «Укрпошта» В’ячеслав Маринич, проект «Пересувне відділення АТ« Укрпошта» передбачає зміну формату роботи відділень поштового зв’язку, – пише Голос Конотопа.

У сільській місцевості частина стаціонарних нерентабельних поштових відділень замінять пересувні пункти з мобільними бригадами, до складу яких входитимуть начальник відділення, водій-супроводжуючий і листоноша. У селах з великою завантаженістю пошти будуть додатково працювати листоноші, щоб забезпечити місцевих жителів повним і своєчасним сервісом.

«Через скорочення населення в сільській місцевості завантаженість відділень поштового зв’язку низька, майже всі відділення потребують ремонту. Відсутні комп’ютери, техоснащення і зв’язок, більшість співробітників працює на 0,5 ставки з низькою зарплатою. Все це призводить до низької якості послуг і нерентабельність АТ «Укрпошта», – зазначив В’ячеслав Маринич. – Впровадження цього проекту не обмежує кількість послуг, що надаються населенню, а навпаки призведе до розширення спектра послуг в селі (доставка ліків, можливість замовлення товарів за каталогом з інтернет-магазинів, оплата комунпослуг) і поліпшенню умов праці і зарплати для працівників компанії».

У Сумській області передбачено створити 9 базових центрів і 86 пересувних відділень. З 1 жовтня вже почали діяти два центри в м. Тростянець та м. Лебедин, які будуть обслуговувати південну частину області. З 1 листопада почали роботу центри в м. Суми та смт Недригайлів. З 1 грудня – центри в містах Ромни, Конотоп, Путивль, Шостка і Ямпіль. Громади повинні забезпечити приміщення для організації точок присутності відділень «Укрпошти» (в сільраді, клубі), поширити інформацію про нові графіки роботи в населених пунктах і т.д.

Більш детальніше про роботу пересувних відділень – у роз’ясненні пресслужби Укрпошти

 – Для чого впроваджують пересувні відділення Укрпошти?

Укрпошта – єдина компанія, яка надає послуги на 100% території країни, адже національний поштовий оператор зобов’язаний працювати у будь-якому населеному пункті. Водночас стан відділень, умови праці працівників та клієнтський сервіс у маленьких селах, де проживає до 1200 жителів, не відповідають вимогам сучасності, і на підприємстві взялися це виправляти. Для того, щоб залишити пошту у селах, де немає ні банків, ні аптек, а іноді навіть магазинів, і при цьому поліпшити якість надання послуг для клієнтів та покращити умови праці для працівників, запроваджують проєкт «Пересувні відділення Укрпошти».

Завдяки цьому жителі 785 населених пунктів користуватимуться як звичними послугами (доставка пенсій, сплата комунальних платежів, поповнення мобільного рахунку, оформлення передплати тощо), так і розширеними можливостями пошти нового формату (замовлення та доставка малогабаритної побутової техніки та ліків, у майбутньому зняття готівки з картки тощо).

– Який склад команди пересувного відділення?

Пересувне відділення поштового зв’язку – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у населені пункти з кількістю жителів до 1200 осіб за встановленим графіком, аби надати сільським жителям весь необхідний їм спектр поштових, логістичних, фінансових та інших послуг. Бригада пересувного відділення у складі трьох осіб (листоноша, начальник та водій-супроводжувач) приїжджає до населеного пункту та до точки присутності за встановленим графіком. Точка присутності – це по суті і є стаціонарне поштове відділення, яке буде організоване у нашому приміщенні або виділеному сільською радою. Начальник пересувного відділення залишатиметься у точці присутності та прийматиме комунальні платежі, допомагатиме з передплатою, видаватиме грошові перекази та соціальні виплати, поповнюватиме мобільний рахунок тощо. Водій-супроводжувач та листоноша у авто пересувного відділення доставлятимуть пенсії, періодику, посилки, продаватимуть товари, прийматимуть платежі біля домівок користувачів. Таким чином, маломобільні клієнти так само отримуватимуть послуги біля своїх домівок, як і раніше.

– За яким графіком їздитимуть пересувні відділення?

Графіки роботи пересувного відділення встановлюються відповідно до попиту на поштові послуги у кожному населеному пункті. До населених пунктів з населенням до 500 жителів один раз на тиждень, з  населенням 500-1200 – двічі або більше залежно від потреби. Графіки роботи можна буде знайти на дошці оголошень та у сільраді.

– Зарплати листоношам підвищать?

Перехід до формату пересувних відділень дозволяє працювати на 0,8-1,0 ставки та заробляти листоношам у середньому на 70% більше, ніж до цього. До того ж значно поліпшуються умови праці: якщо раніше листоношам потрібно було пішки чи на велосипеді долати великі маршрути з кореспонденцією, товарами та грошима, то тепер вони працюватимуть безпечно у комфортному автомобілі з озброєним водієм-супроводжувачем. Зараз проходить процес відбору та найму працівників. Частина людей звільняється, частина повертається, деякі відсіюються на етапі навчання. В Укрпошті кажуть, що запропонували роботу колишнім працівникам і зацікавлені у працевлаштуванні всіх, хто готовий навчатися та виконувати роботу відповідно до нового формату, щоб забезпечити гідний сервіс для клієнтів.

Авто пересувного відділення повністю укомплектоване для комфортної роботи поштової бригади. Воно тримісне, з обладнаною робочою зоною листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло-та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб співробітники працювали комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумку-холодильник для доставки ліків.

Фото Volodymyrets.city.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору