У Сумах виявили небезпечні солодощі – дитина отримала хімічні опіки, – ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Споживач 11:09, 7.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла скарга від мешканки м. Суми про те, що в магазині на вул. СКД діти придбали солодощі виробництва КНР, карамель «Гамбургер світлячок» та льодяник «Lumik Mix» на паличках, які привабливо, яскравим кольором світилися. Після того, як діти вжили ці солодощі, вони розкрили паличку на якій трималась ця цукерка, та рідина, що знаходилась в середині палички, потрапила на обличчя доньки заявниці, що викликало опіки. Мама дитини звернулась в лікарню, де було встановлено діагноз: хімічні опіки І та ІІ ступеня 2% про що зазначено у виписці із медкарти стаціонарного хворого.

Також було з’ясовано, що на маркуванні даних цукерок відсутня інформація, яка попереджає про можливу небезпеку, а зазначено лише: «окрім: вік до 3-х років» та «Виробник КНР».

В даному випадку оператор ринку провів позапланове засідання групи НАССР, на якому було встановлено постачальника та оцінено ризики, пов’язані з реалізацією таких солодощів. У ході засідання робочої групи було встановлено, що солодощі виробництва КНР – карамель «Гамбургер світлячок» та льодяник «Lumik Mix» – поступили в реалізацію в 2021 році та на даний час всі реалізовані та відсутні на прилавках у всіх магазинах.

Постачальник знаходиться за кордоном і на повідомлення не реагував, тому з ним було розірвано всі договірні відносини.

Також виявилось, що подібні товари постачаються і від іншого постачальника, а отже вони були теж вилучені з обігу та повернені постачальнику. Також його було повідомлено про відсутність належного маркування та можливу небезпеку, яку можуть нести солодощі.

З боку головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було повідомлено операторів ринку про можливу небезпеку, пов’язану з обігом солодощів та подані матеріали для отримання розпорядження з боку Кабміну для здійснення позапланового заходу державного контролю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору