Відзавтра у лісах України розпочинається “сезон тиші”

 Поділитися

Поділитися в

За інформацією Державної екологічної інспекції України, сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.

У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин. А саме:

– пальбу,

– проведення вибухових робіт, феєрверків,

– санітарного вирубування лісу,

– використання моторних маломірних суден,

– проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Особи, які порушили вимоги “сезону тиші” будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф, який може бути накладений на громадян, становить від 510 до 850 гривень, на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

За словами голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого, нині близько мільйона видів тварин та рослин по всій планеті під загрозою зникнення.

«Для нашої країни ця проблема надзвичайно актуальна. Якщо до Червоної книги 1980 року було занесено лише 85 видів тварин, то наразі – вже 687. Тому треба створити максимально сприятливі умови для відтворення їх популяції. Одна з таких умов – це тиша”, – говорить очільник ДЕІ.

«Сезон тиші» триватиме до 15 червня.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору