Жителі багатоквартиних будинків можуть змінити свого «комунального» управителя, – Роменська міська рада

Влада, Громада, ЖКГ 15:09, 1.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно відбулося засідання робочої групи з питання проведеного конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків та коригування послуг з теплопостачання.

У ньому взяли участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, небайдужі депутати, призначені управителі, керівники комунальних підприємств, що надають послуги у сфері теплопостачання. Також були запрошені мешканці багатоквартирних будинків, повідомляють на сайті Роменської міської ради.

Після обговорення питання надано доручення управителям ініціювати проведення загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків по кожному будинку окремо, де співвласники зможуть скорегувати перелік послуг на свій розсуд та під свою відповідальність.

Мешканцям надано роз’яснення щодо дотримання їх прав при проведенні конкурсу з призначення управителів, а також порядок дій, які вони можуть вжити щодо визначення управителя, його відкликання, затвердження та зміну умов договору.

Також наголошують, що коли управитель був призначений виконавчим органом міської ради за конкурсом, протягом дії договору співвласники багатоквартирного будинку можуть прийняти рішення про зміну форми управління будинком або обрання іншого управителя. Для цього необхідно провести загальні збори багатоквартирного будинку, в яких мають брати участь виключно співвласники будинку та набрати 51% голосів. Після прийняття даного рішення може змінитися як управитель, так і перелік послуг, що приведе до зменшення ціни за послуги з управління багатоквартирного будинку.

«Гадаємо, що тепер співвласники будівель будуть приймати безпосередню участь в управлінні будинками та ставитимуться до цього з відповідальністю. Пам’ятайте, що саме співвласники повинні вирішувати питання утримання власних будівель.

Стосовно оплати послуг з теплопостачання надано відповіді на поставлені питання згідно роз’яснень Мінрегіону. Додатково теплопостачальні організації на наступне засідання робочої групи нададуть підтвердження перерахунків та правильності нарахування», – пишуть на сайті.

Нагадаємо, що у Ромнах на обслуговування багатоквартирних будинків тариф підняли майже в половину. Жителі будинків, які обслуговуються призначеним за конкурсом управителем замість ЖЕКу, проти такої цінової політики.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору